הוראת תלמידים מחוננים

תלמידים מחוננים הם מטבעם סקרנים במיוחד וצמאים לידע חדש ומעניין, ידע תיאורטי ופיזי כאחד. שיטת הלחימה ווינג-צון מתבססת על עקרונות מסורתיים וחשיבה מודרנית, שילוב תרבויות של מזרח ומערב, אסטרטגיה, טקטיקה ולוגיקת קרב מעניינת וייחודית.

בלימודי הווינג-צון מקבלים התלמידים הזדמנות להפרות את עצמם בתחום ידע חדש ומרתק של קרב היחיד, ללמוד תיאוריה מחד, ולהתמודד עם אתגרים פיזיים ומצבי סכנה בפרט.

המחוננים מתחברים לגופם, לומדים לייצר עוצמה ומשפרים יציבה, מפתחים ערנות לעצמם ולסביבה ומוצאים אתגר ברמה הגופנית והשכלית.

עם התקדמות הלימוד והשיפור ביכולות הלחימה וההתגוננות, משפרים התלמידים המחוננים בטחון עצמי ומפתחים כלים להתמודדות עם אתגרים וכשלונות. התלמידים מפתחים יכולות התמודדות מול הטרדות או קנאה של ילדים אחרים בני גילם. בנוסף, לומדים להעז, לפרוץ קדימה ולא לוותר כשקשה.

המיוחד בתכנית ללימוד ווינג-צון למחוננים לעומת כיתה רגילה:

הקורס לתלמידים מחוננים מותאם במיוחד ליכולת הגבוהה ותפיסה שכלית של כוונה ותנועה להשגת מטרה. חומר הלימוד עוסק בתכנים תאורטיים מתקדמים, אשר בתוכניות לימוד אחרות מגיעים בשלבים מאוחרים יותר.

במקרים רבים נעמיק ונרחיב בשיעורי המחוננים בנושאים תאורטיים עקרוניים, זאת להבדיל משיעורים "רגילים" בהם רובו של השיעור מעשי.

התלמידים המחוננים לומדים מהתרגיל ולא את התרגיל. לעומתם, התלמידים בשיעור "רגיל" מתרגלים קודם את ה"טכניקות" ואח"כ מבינים את עקרונות הקרב שמאחורי התנועה. התלמידים המחוננים מבינים ראשית כל את העיקרון ורק אז מתרגלים.

במהלך השיעור קיים עידוד של התלמידים המחוננים לשאול, להטיל ספק ולחקור. מה שלעתים מקובל פחות בכיתת אמנויות לחימה "רגילה".