צרכים מיוחדים

לפני כתשע שנים החל סיפו אסף אגמי ללמד ווינג-צון בכפר כישור שבגליל המערבי, שהינו כפר ייחודי ומיוחד לאנשים עם מוגבלויות או צרכים מיוחדים. חברות וחברי הכפר גרים במקום, עובדים לפרנסתם ומשתתפים בפעילויות התרבות והחברה שמתקיימות במקום.

הכול החל כשדניאל שרייר, העובד הסוציאלי של שי, חיפש להגשים לו חלום, להיות מאסטר בקונג-פו. דניאל פנה לסיפו אסף שנרתם בשמחה רבה למשימה.

שי עומד בקרוב להיבחן לדרגתו הגבוהה השנייה ! (חגורה שחורה דאן 2 בשיטות אחרות) לאחר 9 שנות לימוד ואימון עצמי אינטנסיבי.

כיום לומדים ווינג-צון מספר חברים וחברות מהכפר. התלמידים מתקדמים כל אחד אישית עפ"י יכולותיו, תכנית הלימוד (סילבוס) זהה כמו לכל תלמיד שלומד את השיטה, סיפו אסף מתאים את הלימוד אישית לכל אחד ואחת מהתלמידים.

ההנאה גדולה והתלמידים מתמידים ורציניים מאד באימונים. חיבתם לעיסוק בווינג-צון משפיעה לטובה על כל אחד ואחת בדרכו שלו.

כפר כישור והעובדים הסוציאליים המדהימים משקיעים מאמץ רב, תומכים באנשי הכפר כשהם נתקלים בקשיים ועוזרים להם להתמודד ולהתמיד ברגעים מאתגרים. הכפר עוזר, תומך ומעודד את החברים ללמוד ולהתנסות בתחומים שונים ולשפר את איכות חייהם. הכפר אף מסייע למי מהתלמידים שמתקשה בתשלום עבור הלימודים.­­­­­­­

הערך המוסף של ווינג-צון

ווינג-צון מקנה לתלמידי כישורית כלים להתמודדות עם אתגרי היומיום, עוזרת לשמור על רוגע וקור רוח ולהגיב במתינות אם מוטרדים ע"י אחרים. התלמידים מקבלים ערכים וכללי התנהגות של כבוד, דרך ארץ, סבלנות, סובלנות ועזרה לזולת, וכמובן חינוך למניעת אלימות.

לימוד ועיסוק בווינג-צון מהווה עבור התלמידים ביישוב תחביב מהנה, המכניס תוכן ושמחת חיים לשגרה היומיומית, ומהווה עבורם, הלכה למעשה, כלי להתפתחות אישית.

החיבור של סיפו אסף ו"ווינג-צון ישראל" עם כפר כישור הוא חיבור מדהים, מחזק, מפרה ומעשיר עבור שני הצדדים.